DPROW Newsletter 06/19

NEWSLETTER

06/2019

 

Rolnictwo i obszary wiejskie województwa pomorskiego w dobie zmian klimatycznych

 

Rolnictwo i obszary wiejskie województwa pomorskiego w dobie zmian klimatycznych było tematem tegorocznego sympozjum, które odbyło się w dniach 28-29 listopada 2019 roku w Kątach Rybackich. Wydarzenie zrealizowane zostało przez Województwo Pomorskie w ramach projektów własnych ujętych w Planie operacyjnym Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2018-2019.

 

czytaj dalej

 

 

Spotkanie informacyjne z partnerami KSOW

 

2 grudnia 2019 roku w sali konferencyjnej „Polskie Niebo" Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego w Gdańsku odbyło się spotkanie informacyjne dla Partnerów KSOW oraz podmiotów zainteresowanych współpracą w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich związku z ogłoszonym konkursem nr 4/2020 na realizację projektów w 2020 roku.

 

czytaj dalej

 

 

Zakończyła się budowa promenady w Rytlu

 

Miesiąc temu odbył się odbiór prac związanych z drugim etapem budowy promenady w Rytlu. Zadanie jest już zakończone. Kosztowało 433 tys. zł, a prawie połowę z tej kwoty gmina otrzymała z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

czytaj dalej

 

 

Ukończona inwestycja drogowa w Gminie Kartuzy

 

Na stronie internetowej Gminy Kartuzy znajduje się fotorelacja z długo oczekiwanej przebudowy ulicy Topolowej w Borowie. Wstęgę przecięli m.in. mieszkańcy ul. Topolowej, Burmistrz Kartuz oraz pan Wiesław Byczkowski, Wicemarszałek Województwa Pomorskiego. Dofinansowanie. Projekt został dofinansowany w wysokości 670 433 zł ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

czytaj dalej

 

 

Remont Bramy Kwidzyńskiej w Prabutach z unijnym dofinansowaniem

 

Burmistrz Miasta i Gminy Marek Szulc wraz ze Skarbnik Miasta i Gminy Elżbietą Wykner podpisali w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego w Gdańsku umowę o przyznanie pomocy w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 na realizację operacji „Remont budynku Bramy Kwidzyńskiej w Prabutach". Wysokość przyznanego dofinansowania to 80 980 zł.

 

czytaj dalej

 

 

 

 

 

view szablon artykułu