Zakończyły się szkolenia dla beneficjentów PROW na lata 2014-2020

$image_alt

Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się szkolenie zorganizowane przez Departament Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa dotyczące zasad składania wniosków na inwestycje z zakresu „Budowy lub modernizacji dróg lokalnych" w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na alta 2014-2020. Wzięło w nim udział ok. 150 przedstawicieli gmin i powiatów naszego regionu.

Podczas spotkania omówione zostały zasady wypełniania wniosków, przyznawania pomocy, realizacji projektów oraz wytyczne wynikające ze stanowisk Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Szkolenie poprzedzało ogłoszenie przez Zarząd Województwa  Pomorskiego konkursu na składanie wniosków na realizację tego typu projektów. To nie pierwsze takie szkolenie zorganizowane przez Urząd Marszałkowski. Na przełomie września i października 2015 r. zorganizowano spotkania w 4-ech miejscach województwa pomorskiego, tj. Kwidzynie, Słupsku, Wejherowie i Kościerzynie.

Obecna alokacja środków na realizację projektów z zakresu dróg lokalnych dla województwa pomorskiego wynosi 21 mln euro.

_____________________________________        

Do pobrania:

Materiały szkoleniowe - pobierz

view szablon artykułu