Zapraszamy na Pomorskie Smaki!

Na gdańskiej Ołowiance w dniach od 25 lipca do 16 sierpnia swoje produkty i wyroby zaprezentują wystawcy z całego województwa pomorskiego. Tym razem odwiedzający „Pomorskie Smaki" będą mogli nie tylko rozsmakować się w pomorskiej kuchni regionalnej, ale też poznać historię i tradycję regionu oraz jego atrakcje turystyczne.


Coś dla łasuchów…

Miłośnicy kulinarnych przysmaków będą mogli spróbować najsmaczniejszej rodzimej żywności – naturalnego pieczywa, prawdziwych wiejskich wędlin, tradycyjnych miodów, produktów mlecznych, rozmaitych przetworów z ryb i grzybów. Lokalną i regionalną żywność wysokiej jakości z różnych  części województwa – Kaszub, Kociewia, Żuław - zaprezentują producenci z Sieci Dziedzictwo Kulinarne – Pomorskie. Będzie to wyjątkowa okazja do spróbowania regionalnych potraw przygotowanych według tradycyjnych receptur, ale także dań tradycyjnych w nowoczesnych odsłonach.

Coś dla miłośników regionalnego rękodzieła…

Wielbiciele sztuki i rękodzieła będą mogli nabyć prawdziwe cudeńka wykonane przez lokalnych artystów, którzy podczas „Pomorskich Smaków". Ceramika żuławska, tekstylia, rozmaite ozdoby i przedmioty codziennego użytku z motywem tradycyjnych wzorów kaszubskich i kociewskich i wiele innych regionalnych „smaczków" będzie można znaleźć na naszych  stoiskach.

Coś dla zwolenników aktywnego spędzania czasu….

Amatorzy podróżowania i odkrywania nowych miejsc również znajdą coś dla siebie. Malownicze ścieżki rowerowe, szlaki kajakowe, ciekawe muzea, miejsca z historią i tradycją  – poszukiwacze przygód na Pomorzu nudzić się nie będą. Odwiedzający „Pomorskie Smaki" na Ołowiance, będą mieli okazję sprawdzić, jakie jeszcze atrakcje turystyczne czekają w województwie pomorskim.

 

Organizatorem wydarzenia „Pomorskie Smaki" jest Samorząd Województwa Pomorskiego.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020. 

 

view szablon artykułu