KSOW
Pomorskie Smaki - Wyspa Ołowianka - plakat

Zapraszamy na Pomorskie Smaki!

23.07.2020
Monika Kopiecka
Monika
Kopiecka
AUTOR
Monika Kopiecka
Monika
Kopiecka
23.07.2020

Na gdańskiej Ołowiance w dniach od 25 lipca do 16 sierpnia swoje produkty i wyroby zaprezentują wystawcy z całego województwa pomorskiego. Tym razem odwiedzający „Pomorskie Smaki" będą mogli nie tylko rozsmakować się w pomorskiej kuchni regionalnej, ale też poznać historię i tradycję regionu oraz jego atrakcje turystyczne.

Coś dla łasuchów…

Miłośnicy kulinarnych przysmaków będą mogli spróbować najsmaczniejszej rodzimej żywności – naturalnego pieczywa, prawdziwych wiejskich wędlin, tradycyjnych miodów, produktów mlecznych, rozmaitych przetworów z ryb i grzybów. Lokalną i regionalną żywność wysokiej jakości z różnych  części województwa – Kaszub, Kociewia, Żuław – zaprezentują producenci z Sieci Dziedzictwo Kulinarne – Pomorskie. Będzie to wyjątkowa okazja do spróbowania regionalnych potraw przygotowanych według tradycyjnych receptur, ale także dań tradycyjnych w nowoczesnych odsłonach.

Coś dla miłośników regionalnego rękodzieła…

Wielbiciele sztuki i rękodzieła będą mogli nabyć prawdziwe cudeńka wykonane przez lokalnych artystów, którzy podczas „Pomorskich Smaków”. Ceramika żuławska, tekstylia, rozmaite ozdoby i przedmioty codziennego użytku z motywem tradycyjnych wzorów kaszubskich i kociewskich i wiele innych regionalnych „smaczków” będzie można znaleźć na naszych  stoiskach.

Coś dla zwolenników aktywnego spędzania czasu….

Amatorzy podróżowania i odkrywania nowych miejsc również znajdą coś dla siebie. Malownicze ścieżki rowerowe, szlaki kajakowe, ciekawe muzea, miejsca z historią i tradycją  – poszukiwacze przygód na Pomorzu nudzić się nie będą. Odwiedzający „Pomorskie Smaki” na Ołowiance, będą mieli okazję sprawdzić, jakie jeszcze atrakcje turystyczne czekają w województwie pomorskim.

Organizatorem wydarzenia „Pomorskie Smaki” jest Samorząd Województwa Pomorskiego.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.

Logotypy

Dowiedz się więcej

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Departament Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich pod numerem telefonu
58 32 68 650 lub adresem e-mail dprow@pomorskie.eu.

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego
Departament Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich
ul. Jana Augustyńskiego 2
80-810 Gdańsk