KSOW
Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w konkursie „Atlas owadów zapylających”

Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w konkursie „Atlas owadów zapylających”

Lubisz fotografować? A może pięknie rysujesz? Stwórz atlas owadów zapylających i weź udział w konkursie! Prace można zgłaszać do 22 sierpnia 2022 roku.

Zadaniem uczestników konkursu jest przygotowanie atlasu obejmującego co najmniej 6 gatunków owadów zapylających. Wskazówką w rozpoznaniu tych owadów i odnalezieniu ich w środowisku są filmy instruktażowe umieszczane na stronie organizatora – Gminy Pszczółki (obejrzyj filmy tutaj). Prace konkursowe mogą być wykonane i zgłaszane w jednej z dwóch kategorii:

1) zdjęcia – zbiór fotografii,

2) rysunki – zbiór rysunków lub obrazków wykonanych różnymi technikami graficznymi.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, w tym wychowanków oddziałów zerowych przy szkołach podstawowych i przedszkolach.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody – smartwatche, słuchawki bezprzewodowe, smartbandy!

Prace konkursowe można składać do 22 sierpnia 2022 r. w siedzibie organizatora – Urząd Gminy w Pszczółkach, ul. Pomorska 18, 83-032 Pszczółki.

Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród planowane jest na 27 sierpnia 2022 r. podczas Święta Miodu Pszczółkowskiego.

Więcej szczegółów dotyczących warunków uczestnictwa oraz zasad nadsyłania prac znajduje się w regulaminie konkursu.

______________________________________

Do pobrania:

Konkurs organizowany jest w ramach projektu „Akademia początkującego pszczelarza” finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach pomocy technicznej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Celem projektu jest popularyzacja pszczelarstwa jako dochodowej gałęzi rolnictwa oraz zwiększenie wiedzy odbiorców projektu o środowisku naturalnym, roli roślin miododajnych w życiu wsi, znaczeniu bioróżnorodności gatunkowej zapylaczy oraz konieczności tworzenia i ochrony pożytków pszczelich.

Dowiedz się więcej

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Departament Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich pod numerem telefonu
58 32 68 650 lub adresem e-mail dprow@pomorskie.eu.

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego
Departament Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich
ul. Jana Augustyńskiego 2
80-810 Gdańsk