KONKURS
Jak Unię Europejską widzą najmłodsi Pomorzanie? Konkurs plastyczny dla przedszkolaków.

Jak Unię Europejską widzą najmłodsi Pomorzanie? Konkurs plastyczny dla przedszkolaków.

Województwo Pomorskie organizuje konkurs plastyczny "Kolorowe Pomorze – Fundusze Europejskie oczami dzieci!", którego celem jest pokazanie korzyści, jakie płyną z członkostwa w Unii Europejskiej. Zgłoszenia trwają do 10 listopada 2022 r.

Członkostwo w Unii Europejskiej zmieniło Pomorze i całą Polskę. Dzięki dofinansowaniu ze środków europejskich powstało wiele inwestycji w naszym najbliższym otoczeniu. Konkurs „Kolorowe Pomorze – Fundusze Europejskie oczami dzieci” to okazja, dla najmłodszych mieszkańców naszego regionu, aby pokazać, jak widzą korzyści płynące z członkostwa w UE. Inspiracją dla konkursowych prac może być książka „Gryfiołek i Euralka na tropie uciekającej gwiazdki”.

Zachęcamy dzieci w wieku przedszkolnym do kreatywnego pokazania, co daje im Unia Europejska. Może z Funduszy Europejskich sfinansowano plac zabaw koło Waszego domu czy przedszkola albo w wolnym czasie korzystacie z pięknych tras rowerowych? Zilustrujcie to, co związane z Unią Europejską na Pomorzu – korzyści płynące z członkostwa w UE, wspólne wartości. W konkursie każdy ma równe szanse, tak jak równe możliwości daje na, Unia – mówi Marcin Fuchs, dyrektor Departamentu Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku.

W konkursie mogą wziąć udział dzieci w wieku od 3 do 6 lat – indywidualnie lub zespołowo. Minimalna liczba w grupie to 3 osoby. Prace mogą być wykonane dowolną techniką, z wyłączeniem produktów sypkich. Można je składać osobiście lub wysłać na adres: Personal PR Sp. z o.o., al. Grunwaldzka 44, 80-241 Gdańsk z dopiskiem „Konkurs plastyczny”. Prace oceni specjalnie powołana komisja konkursowa.

Do wygrania są vouchery do sklepów: SMYK, EMPIK lub LEGO

– w kategorii Indywidualnej o wartości od 500 do 1500 zł;

– w kategorii Zespołowej o wartości od 1 500 do 3 000 zł.

Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu i karta zgłoszeniowa znajdują się na stronie:

www.rpo.pomorskie.eu/konkursplastyczny

Dowiedz się więcej

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Departament Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich pod numerem telefonu
58 32 68 650 lub adresem e-mail dprow@pomorskie.eu.

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego
Departament Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich
ul. Jana Augustyńskiego 2
80-810 Gdańsk