Pomorskie Smaki docenione na Jarmarku św. Dominika

KRAM KAFËBË NA JARMARKU. FOT. FACEBOOK.COM/POMORSKIE
FOT. FACEBOOK.COM/POMORSKIE

W tym roku nagroda Grand Prix Jarmarku św. Dominika 2020 została przyznana w dwóch kategoriach – Dobry Smak i Dobry Pomysł. W pierwszej kategorii nagrodę otrzymała restauracja Kafëbë z Gdańska. Najlepszym pomysłem natomiast okazało się stoisko z domkami dla dzikich owadów. Komisja przyznała również wyróżnienia.

Zwycięzców wybrało jury, złożone z przedstawicieli mediów, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, Urzędu Miasta Gdańska, Rady Miasta Gdańska oraz organizatora Jarmarku – Międzynarodowych Targów Gdańskich.

W kategorii Dobry Smak Grand Prix otrzymała restauracja Kafëbë za szeroki wybór dań wykonanych z produktów tradycyjnych Pomorza w niekonwencjonalnym podaniu. Restauracja serwuje m.in. bułę ze śledziem, pajdę ze smalcem z fasoli czy bułkę z gęsiną.

Pod uwagę brano m.in. walory smakowe, oryginalną recepturę, atrakcyjne opakowanie i oraz atrakcyjność w kategoriach handlowych.  Komisja oceniła również atrakcyjność ekspozycji i wystroju stoiska oraz profesjonalizm w obsłudze klientów. Stoisko Kafëbë znajduje się na Ołowiance (obok Polskiej Filharmonii Bałtyckiej) w strefie Pomorskie Smaki.  

W kategorii – Dobry Pomysł – komisja oceniała przede wszystkim innowacyjność, wysoki poziom wykonania, dobre wzornictwo, oraz walory użytkowe i artystyczne. Nagrodę przyznano firmie Redpoint Monika Rajchert z Gdańska za ich stoisko z domkami dla dzikich owadów.

W kategorii Dobry Smak komisja Jarmarku przyznała aż dwa wyróżnienia. Jedno z nich otrzymało kolejne stoisko w ramach strefy Pomorskich Smaków. Bekon z Więckowic został doceniony za długo dojrzewającą wędzonkę wołową z Kociewia.

 

Tegoroczny 760. Jarmark św. Dominika trwa do 16 sierpnia. 

Miłośników kulinarnych przysmaków, wielbicieli sztuki i rękodzieła oraz amatorów podróżowania i odkrywania nowych miejsc zapraszamy do odwiedzenia strefy Pomorskie Smaki w godzinach 10.00 - 18.00.

Organizatorem wydarzenia „Pomorskie Smaki" jest Samorząd Województwa Pomorskiego.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

 

Źródło: www.pomorskie.eu

 

view szablon artykułu

Aktualności

Żywność prosto z gospodarstw źródłem dochodu rolników

Jak rozpocząć produkcję i sprzedaż żywności z własnego gospodarstwa? Każdy rolnik może się tego dowiedzieć z broszury przygotowanej przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Najnowsza interpretacja MRiRW

Poniżej zamieszczamy stanowisko Instytucji Zarządzającej Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 odnośnie zapisów art.67 ust.1 Ustawy z dnia 20 lutego 2015 r. o wspieraniu rozwoju obszarów wiejskich z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach PROW 2014-2020 oraz konsekwencji zastosowania ich zastosowania. Przepis reguluje kwestie przywrócenia terminu wykonania czynności w toku postępowania w sprawie przyznania pomocy.


Przyślij zdjęcie i wygraj!

Od dziś można przesyłać zdjęcia w konkursie fotograficznym „Tu jest moje miejsce – Pomorskie!". Wystarczy w ciekawy sposób uwiecznić na zdjęciu to, jak zmieniła się pomorska wieś dzięki dotacjom z Unii Europejskiej. Zgłoszenia można nadsyłać do 15 października 2020 roku.

Znamy wyniki konkursu Piękna Wieś Pomorska 2020

Wybory najpiękniejszej wsi i zagrody w województwie pomorskim to już tradycja. Konkurs służy poprawie estetyki oraz stanu środowiska pomorskich wsi i zagród, których mieszkańcy wykazują się gospodarnością oraz działaniami na rzecz ochrony i pielęgnacji dziedzictwa kulturowego oraz kształtowania krajobrazu naturalnego. Każdego roku wybierana jest najpiękniejsza wieś i najpiękniejsza zagroda.

Zapraszamy do udziału w Konkursie na najlepszy produkt lokalny pn. „Weki z Pomorskiej Spiżarni”!

Konkurs skierowany jest do mieszkańców województwa pomorskiego, którzy prowadzą działalność w formie rolniczego handlu detalicznego na terenie województwa pomorskiego.

Konkurs fotograficzny „Tu jest moje miejsce – Pomorskie!"

Jednostka Regionalna Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Województwa Pomorskiego organizuje konkurs fotograficzny poświęcony tematyce unijnej pn. „Tu jest moje miejsce – Pomorskie!".

Pomorskie Smaki docenione na Jarmarku św. Dominika

W tym roku nagroda Grand Prix Jarmarku św. Dominika 2020 została przyznana w dwóch kategoriach – Dobry Smak i Dobry Pomysł. W pierwszej kategorii nagrodę otrzymała restauracja Kafëbë z Gdańska. Najlepszym pomysłem natomiast okazało się stoisko z domkami dla dzikich owadów. Komisja przyznała również wyróżnienia.

Zapraszamy na Pomorskie Smaki!

Na gdańskiej Ołowiance w dniach od 25 lipca do 16 sierpnia swoje produkty i wyroby zaprezentują wystawcy z całego województwa pomorskiego. Tym razem odwiedzający „Pomorskie Smaki" będą mogli nie tylko rozsmakować się w pomorskiej kuchni regionalnej, ale też poznać historię i tradycję regionu oraz jego atrakcje turystyczne.