Aktualności

Konsultacje obywatelskie dotyczące przyszłości Unii Europejskiej

Zachęcamy do wzięcia udziału w konsultacjach obywatelskich dotyczących przyszłości Unii Europejskiej.

Sukces pomorskich projektów

Dobre jedzenie, piękna przyroda, cisza i spokój – za to kochamy polską wieś. W sierpniu w Warszawie poznaliśmy laureatów konkursu „Na wsi najlepiej – 12 dobrych praktyk w turystyce wiejskiej", którego pomysłodawcą jest Polska Organizacja Turystyczna. Wśród laureatów znalazły się dwa projekty z województwa pomorskiego: Lawendowa Osada i Zagroda Edukacyjna Lawendowej Osady" oraz Gospodarstwo agroturystyczne „Ola".

„Plon, niesiemy plon w gospodarza dom…” - Zapraszamy na Dożynki Województwa Pomorskiego !

Wydarzenie realizowane w ramach operacji pn."Organizacja Dożynek Gminnych, Powiatowych i Wojewódzkich" organizowane jest w 16 września 2018 r. w Parszczycach

Pochwal się tradycją kulinarną! Warsztaty przygotowywania tradycyjnych potraw kaszubskich

Jak samodzielnie upiec chleb, zrobić ser, nalewkę, wędlinę? Jak przyrządzić tradycyjne danie kaszubskie? Już we wrześniu odbędą się wyjątkowe warsztaty w Kartuzach, Chmielnie, Łapalicach i Baninie.

Konkurs KSOW !

Polska wieś przyciąga żywymi tradycjami, przyrodą i gościnnością. Rośnie zainteresowanie turystów coraz bogatszą ofertą opartą na potencjale obszarów wiejskich. Polska Organizacja Turystyczna organizuje konkurs „Na wsi najlepiej", którego celem jest identyfikacja, upowszechnianie i promowanie dobrych praktyk w turystyce na obszarach wiejskich. Nabór zgłoszeń trwa do 3 sierpnia.