Informacje dla Beneficjentów - udział w Dniach Otwartych Funduszy Europejskich 2021

Tegoroczne Dni Otwarte Funduszy Europejskich odbędą się w dniach 17-19 września 2021 r. w formule hybrydowej: stacjonarnie oraz on-line (decyzja należy do Państwa).

MIASTO LJUBLJANA SZUKA POLSKIEGO PARTNERA DO NOWEJ SIECI TRANSFERU BEEPATHNET

W zamkniętym już drugim naborze do Sieci Transferu, miasto Ljubljana szuka partnera z Polski do udziału w projekcie Beepathnet, które popularyzuje wiedzę o pszczołach i rozwija pszczelarstwo miejskie. W zakończonej w czerwcu pierwszej edycji Sieci Transferu, partnerem polskim było miasto Bydgoszcz, które cieszy się z udziału w projekcie i dzieli się bardzo pozytywnymi doświadczeniami.

Miody, oleje i mistrzowie kuchni. Takie były Pomorskie Smaki

Tegoroczna edycja Pomorskich Smaków na Jarmarku Św. Dominika obfitowała w bogactwo miodów i olejów z terenu województwa pomorskiego.

To już czas. Ruszają zgłoszenia do konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy

Wieńce dożynkowe mogą być wykonane z kwiatów, zbóż czy dowolnych płodów rolnych. Zgłoszenia można nadsyłać do 13 września 2021. A który okaże się najpiękniejszy, przekonamy się 18 września podczas Dożynek Wojewódzkich w Pelplinie.

Jakich produktów będziemy mogli spróbować w tym roku?

W pierwszy weekend tegorocznej edycji Jarmarku św. Dominika na Uliczce Pomorskiej wystawcy prezentować będą dwa lokalne produkty. W sobotę, 24 lipca 2021 r. na stoiskach Pomorskich Smaków w ofercie znajdziemy słodkie miody z ekologicznych pasiek, natomiast w niedzielę, 25 lipca – oleje roślinne wytwarzane przez pomorskich rolników