KSOW
Zapraszamy na Dożynki Województwa Pomorskiego w Debrznie!

Zapraszamy na Dożynki Województwa Pomorskiego w Debrznie!

Dożynki Wojewódzkie to wydarzenie będące symbolicznym zwieńczeniem okresu żniwnego na terenie Województwa Pomorskiego. W tym roku świętujemy w Debrznie, gdzie już trwają przygotowania do najważniejszego dla rolników święta, które odbędzie się pod hasłem „Pomorskie Święto Plonów – Dożynki Wojewódzkie” w dniach 17-18 września 2022 r.

Tegoroczna edycja jest kontynuacją organizowanych od lat Dożynek Wojewódzkich. Po raz pierwszy będzie to jednak święto dwudniowe. Tradycyjnym obchodom takim, jak Msza Święta dożynkowa oraz korowód z wieńcami dożynkowymi, towarzyszyć będą inne wydarzenia m.in. Kongres Wsi Pomorskiej, Ludowe Zawody Sportowe oraz Miasteczko Powiatów Pomorskich. W centrum miasta nie zabraknie straganów z regionalnymi przysmakami. Będzie to okazja do spróbowania i nabycia lokalnych produktów i potraw pochodzących od miejscowych rolników, producentów oraz kół gospodyń wiejskich. Swoje wyroby zaprezentują również członkowie Sieci Dziedzictwa Kulinarnego z całego województwa. Będą to wyjątkowe i charakterystyczne dla naszego regionu produkty i usługi.

Podczas „Pomorskiego Święta Plonów”, w niedzielę 18 września, rozstrzygnięty zostanie Wojewódzki Konkurs na Wieniec Dożynkowy. Laureaci konkursu otrzymają nagrody finansowe i wyróżnienia. Zgłoszenia można nadsyłać jeszcze do 12 września 2022 r. (szczegóły tutaj).

Nie zabraknie też zabaw dożynkowych i koncertów. W sobotę wystąpi folkowo-rockowa formacja The Ukrainian Folk oraz zespół Brathanki. W niedzielę tradycyjna biesiada dożynkowa i występy takich zespołów, jak Zadry, Słupianki, Słowinki oraz Biesiadny Ansambl Artystyczny.

Najmłodsi będą mogli spędzić czas w parku zabaw, a wszyscy spragnieni relaksu odpocząć w strefie chill, gdzie będą czekały leżaki, pyszna kawa i desery. Więcej informacji na stronie www.pomorskieswietoplonow.pl .

Organizatorami wydarzenia są Samorząd Województwa Pomorskiego, Powiat Człuchowski oraz Gmina Debrzno.

Do pobrania:

Plakat – pobierz plik

______________________________________

Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.

Dowiedz się więcej

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Departament Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich pod numerem telefonu
58 32 68 650 lub adresem e-mail dprow@pomorskie.eu.

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego
Departament Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich
ul. Jana Augustyńskiego 2
80-810 Gdańsk