WYDARZENIE
Wyniki ogólnopolskiego konkursu „Smakujemy lokalnie”

Wyniki ogólnopolskiego konkursu „Smakujemy lokalnie”

Komisja konkursowa, na czele z ekspertem kulinarnym i znawcą kuchni regionalnej Łukaszem Konikiem oraz przedstawicielem Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi, nagrodziła grantami w wysokości 10 tysięcy złotych dziesięć kół z całej Polski za podejmowane wysiłki na rzecz podtrzymania oraz promowania pięknych regionalnych i lokalnych tradycji.

Wśród zwycięzców znalazło się KGW w Miechucinie. Koło aktywnie działa od 2019 roku na rzecz lokalnej społeczności, w szczególności stara się aktywować kobiety organizując różnego rodzaju warsztaty, a także inicjuje wydarzenia, których celem jest integracja lokalnej społeczności. Uznanie komisji zyskała również zaproponowana przez KGW potrawa – griz z kaszëbską malëną (kasza manna z kaszubską truskawką), blisko związana z tradycyjną kuchnią, ale również promująca ten wyjątkowy owoc.

Ponadto, wyróżnione zostały dwa kolejne koła z województwa pomorskiego – SKGW „Kiełpinianki”, które zgłosiły do programu Bùlwòwé ceszónci ze sledzã (Ziemniaczane kieszonki ze śledziem), a także KGW w Suminie, przygotowujące Geniowe pączki.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wyróżnionym!

Wyróżnione koła są doskonałymi ambasadorami województwa i przyczyniają się do rozpowszechnienia tradycji kulinarnych regionu. Mamy nadzieję, że w kolejnych edycjach programu, również będziemy mogli liczyć na silną reprezentację kół z województwa pomorskiego.

Dowiedz się więcej

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Departament Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich pod numerem telefonu
58 32 68 650 lub adresem e-mail dprow@pomorskie.eu.

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego
Departament Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich
ul. Jana Augustyńskiego 2
80-810 Gdańsk