Konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży „My i RYBY”

Konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży „My i RYBY”

Przedłużony termin nadsyłania prac - do 21 lutego 2022 r.

Lubisz malować, rysować albo wyklejać? Zauważyłaś/eś zmiany w Twojej okolicy? Chcesz się tym z nami podzielić? Jeśli tak, to ten konkurs jest właśnie dla Ciebie!

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi ogłasza ogólnopolski konkurs plastyczny pn. „My i RYBY – jak Europejski Fundusz Morski i Rybacki zmienił otoczenie wokół nas?”

Zasady są proste

Pokaż nam, co zmieniło się w Twoim otoczeniu, dzięki Europejskiemu Funduszowi Morskiemu i Rybackiemu. Może będzie to nowe miejsce rekreacji i odpoczynku nad wodą, wybudowana ścieżka edukacyjno – przyrodnicza albo nowe huśtawki na placu zabaw? A może brałeś udział w dodatkowych zajęciach lub warsztatach albo rodzice rozwinęli swoją firmę? Może w Twojej okolicy zmodernizowano stawy, w których rybacy hodują karpie? Może wiesz, że niedaleko od Ciebie hodowane są inne ryby np. pstrągi, jesiotry…?

Rozejrzyj się wokół, te zmiany są wszędzie wokół nas.

Wystarczy, że namalujesz, narysujesz czy wykleisz i wyślesz nam swoją pracę konkursową prezentującą, jak wiele w Polsce zmieniły środki unijne, w szczególności z Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze” (PO RYBY 2014-2020). Format i technika jest dowolna, wszystko zależy od Twojej kreatywności.

Kto może wziąć udział?

Konkurs dla uczniów szkół podstawowych:

  • klas I- III,
  • klas IV- VI,
  • klas VII-VIII.

Wygraj nagrody!

Wyłonimy 3 laureatów, których prace charakteryzować się będą oryginalnością, pomysłowością, estetyką oraz zgodnością z tematyką konkursu- w każdej kategorii wiekowej, w każdym z 16 województw.

Laureaci otrzymają nagrody rzeczowe o wartości do 200 zł. Dodatkowo przyznane zostaną także wyróżnienia w formie upominków reklamowych, związanych z działalnością MRiRW i Europejskim Funduszem Morskim i Rybackim.

Zgłoś swoją pracę!

Zgłoś się do konkursu za pomocą formularza zgłoszeniowego. Wyślij pracę konkursową z wypełnionym przez rodzica lub opiekuna prawnego formularzem zgłoszeniowym w formie elektronicznej (skan lub zdjęcie) na adres: MyiRYBY@minrol.gov.pl.

Na wszystkie prace czekamy do 21 lutego 2022 roku!

Więcej informacji na stronie Ministerstwa

Do pobrania
Dowiedz się więcej

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Departament Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich pod numerem telefonu
58 32 68 650 lub adresem e-mail dprow@pomorskie.eu.

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego
Departament Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich
ul. Jana Augustyńskiego 2
80-810 Gdańsk